Eylül 09, 2014
Toyota Tsusho ile Ortaklık Anlaşması

Plasmar A.Ş. ve Toyota Tsusho Corporation arasında ortaklık anlaşması imzalandı. Anlaşmanın imza töreni, ChemOrbis’in 9 Eylül 2014 tarihinde Four Seasons Bosphorus Otelde düzenlediği Türkiye Toplantısı’nda gerçekleşti.

Toyota Tsusho adına, Mr. Suzuki, President of Toyota Tsusho Europe ve Mr. Tsubakimoto, Executive office of Toyota Tsusho Corporation törende hazır bulundu.

Bu anlaşma ile, plastik hammadde dağıtımı kapsamında, Toyota Tsusho’nun rakabetçi avantajlarından da yararlanmak suretiyle, Plasmar iç piyasadaki pazar lideri konumunu korumayı ve sağlamlaştırmayı, dış piyasalarda ise uluslarası bir dağıtıcı firma konumuna ulaşmayı hedefliyor. Plasmar, önümüzdeki dönemde, sürdürülebilir bir büyüme hedefi doğrultusunda, başta Kuzey Afrika, Balkanlar ve Kafkasya Bölgesi olmak üzere yeni pazarlara açılma projesini bu ortaklık ile hayata geçirmeyi planlıyor.

Yaklaşık 1 yıldır süren görüşmeler neticesinde bugün bu noktaya gelinmesinden büyük memnuniyet duyduğunu belirten Plasmar A.Ş. Genel Müdürü Sayın Mehmet Altunkılıç, bu ortaklığın Şirket tarihi için çok önemli bir eşik, kritik bir kilometretaşı olduğunu ifade etti. Ayrıca, Plasmar’a ve Türkiye’ye inanarak yola çıkan Toyota Tsusho Corporation ile birlikte Şirketin büyük başarıları ve gelecekteki hedefleri yakalayacağına yürekten inandığını da sözlerine ekledi.

 

Yorum Bırak
© Plasmar Plastik ve Kimya San. ve Dis Tic. A.S / Bilgi Toplumu Hizmetleri / KVKK Aydınlatma Metni